Importovanie dát do grafikonu slúži na jednoduchšie vloženie dát, ktoré boli vytvorené v externom programe, napr. Textový editor alebo Microsoft Excel. Zatiaľ je možné takto importovať iba vlaky.
Import je možný z 3 zdrojov:
- Načítaním zo schránky po stlačení tlačidla Načítať zo schránky
- Načítaním .CSV súboru (alebo akéhokoľvek súboru, v ktorom sa bunky oddeľujú bodkočiarkou)
- Stlačením tlačidla Načítať z CSV súboru
- Potiahnutím súboru na tento dialóg
- Načítaním .XLS alebo .XLSX súboru
- Stlačením tlačidla Načítať z XLS súboru
- Potiahnutím súboru na tento dialóg
- Vyberte typ dát – je možné importovať iba vlaky
- Importovanie bude pozostávať z týchto dát – upravovateľná tabuľka, ktorej dáta sa importujú do programu. Po kliknutí na hlavičku stĺpca je možné zvoliť druh údajov v danom stĺpci.
- Kódovanie – ak importované dáta obsahujú špeciálne znaky, ktoré by sa nemali zobrazovať je možné vybrať kódovanie týchto dát v UTF8 alebo Windows 1250 (predvolené UTF8)
- Prvý riadok považovať za hlavičku – ak je označené, 1. riadok tabuľky program konvertuje na stĺpec označujúci druh dát v danom stĺpci.
- Spôsob narábania s importovanými údajmi:
- Vymazať existujúce údaje – vymaže všetky vlaky, ktoré sa nachádzajú v grafikone a miesto nich vloží tieto nové
- Doplnenie údajov – vloží nové vlaky na koniec zoznamu, bez vymazania pôvodných údajov
POZOR! – Ak je stĺpec v tabuľke označený „-„, daný stĺpec nebude importovaný. Každý vlak musí mať zadefinované stanice zo smeru a do smeru alebo aspoň smerovanie vlaku: V – vychádzajúci, P – prechádzajúci, K – končiaci. Ak sú zadefinované obe stĺpce a dôjde ku konfliktu medzi týmito stĺpcami uprednostnia sa zadané stanice zo a do smeru. Zoznam staníc v jednej bunke sa zapisuje ako rad názvov staníc alebo ich identifikátorov oddelených obyčajnou čiarkou „,“.